TJ Žihobce

KONTAKTY
AKTUALITY

Zjímavé odkazy

 

Obecní úřad Žihobce  Obecní úřad
 Žihobce
Infocentrum Žihobce  Infocentrum
 Žihobce
Fotbal ŠumavaNet Cz  Fotbal
 ŠumavaNet Cz
OFS Klatovy na Fotbal.CZ  OFS Klatovy
 na Fotbal.CZ
Ubytování v areálu

 

Máme ještě volné chatky v termínech

  chatek
od 1.1.  7 chatek

Více informací zde.

Počasí v Žihobcích

 

REKLAMA

 

Možnost pronájmu reklamní plochy pro Vaši firmu v areálu TJ.

TJ Žihobce

 

V pošumaví nedaleko města Sušice se nalézají Žihobce - obec, která v roce 1995 oslavila 950 let svého založení. V roce 1920 zde byla založena Tělovýchovná jednota pod původním názvem Sokol Žihobce, později pod názvem TJ Družstevník Žihobce (1972-1990). Od roku 1990 byl z názvu vypuštěn Družstevník a platil název Tělovýchovná jednota Žihobce. V roce 2015 byl na valné hromadě v souladu s ustanoveními nového občanského zákoníku název opět změněn, a to na TJ Žihobce, spolek.

Sportovní činnost je zaměřena především na fotbal, náš tým dospělých je dlouholetým účastníkem okresních soutěží. Přestože nemáme v současné době žádný mládežnický tým, věnujeme se dětem alespoň v rámci Sportovního kroužku při TJ, který je zaměřen na všestranné sportovní aktivity.

Rekreačně provozujeme malou kopanou, florbal, otužilecké plavání a tenis. Naši muži nad 45 let nás každoročně reprezentují na turnajích v malé kopané, zastoupení máme i při závodech ve vytrvalostním běhu.

Naše TJ se každoročně, tak jako i jiné spolky v naší obci, podílí na organizaci a pořádání různých společenských, kulturních a sportovních akcí.

Vedle sportovních a společenských aktivit provozujeme i hospodářskou činnost. Spravujeme a provozujeme rozsáhlý sportovní a rekreační areál, lterý je z části v našem vlastnictví a z části ho máme pronajatý od obce.  

Sportovní a rekreační areál TJ Žihobce

 

Sportovní a rekreační areál TJ Žihobce se nachází přímo pod obcí u hlavní silnice ze Sušice na Žihobce (směr přes Chmelnou a Dražovice).

Kromě udržovaného fotbalového hřiště a zrekonstruovaných sportovních kabin, zde naleznete i přírodní koupaliště s udržovaným sociálním zázemím, příjemnou hospůdku s venkovní zastřešenou pergolou a možnost ubytování ve vybavených dřevěných chatkách nebo ve stanech na upravené ploše pro stanování, případně ve vlastních karavanech s možností elektrické přípojky. V areálu mají ubytovaní k dispozici vlastní budovu se sociálním zařízením s bezbariérovým přístupem, vybavenou společnou kuchyňkou a sprchami. Návštěvníci jistě ocení i možnosti sportovního vyžití na tenisových kurtech s umělým povrchem a na dalších menších sportovištích - hřiště na malou kopanou, hřiště na volejbal a nohejbal, stůl na stolní tenis, basketbalový koš, ruské kuželky a spoustu dalších menších sportů. Dětské hřiště s mnoha zábavnými prvky zaujme nejen všechny menší děti, ale i jejich rodiče.

Všechny jistě potěší i krásný výhled na okolní kopce a malebnou obec Žihobce s dominantou žihobeckého zámku a žihobeckého kostela.

Žihobce

 

Štíhlá kostelní věž a zeleň zámeckého parku jsou dominantou jedné z nejmalebnějších vesnic v Pošumaví. Obec s více než třemi sty obyvateli a s bohatou historií nabízí návštěvníkům bohaté kulturní, společenské i sportovní vyžití.

Bližší informace o obci, její historii, památkách a celkovém životu v obci získáte na Informačním centru Žihobce - Muzeum Lamberské stezky v centru obce, nebo přímo na stránkách http://www.zihobce.eu/zajimavosti-v-okoli.

 

© 2010, 2014   TJ Žihobce
Design a realizace: Luboš Peleška, www.pelweb.cz