TJ Žihobce

KONTAKTY
AKTUALITY

Zjímavé odkazy

 

Obecní úřad Žihobce  Obecní úřad
 Žihobce
Infocentrum Žihobce  Infocentrum
 Žihobce
Fotbal ŠumavaNet Cz  Fotbal
 ŠumavaNet Cz
OFS Klatovy na Fotbal.CZ  OFS Klatovy
 na Fotbal.CZ
Hospůdka na hřišti

 

DNES OTEVŘENO:17:00 - 20:00
ZÍTRA OTEVŘENO:17:00 - 20:00
Ubytování v areálu

 

Máme ještě volné chatky v termínech

  chatek
od 1.1.  7 chatek

Více informací zde.

Počasí v Žihobcích

 

REKLAMA

 

Možnost pronájmu reklamní plochy pro Vaši firmu v areálu TJ.

TJ Žihobce

 

V pošumaví nedaleko města Sušice se nalézají Žihobce - obec, která v roce 1995 oslavila 950 let svého založení. V roce 1920 zde byla založena Tělovýchovná jednota pod původním názvem Sokol Žihobce, později pod názvem TJ Družstevník Žihobce (1972-1990). Od roku 1990 byl z názvu vypuštěn Družstevník a platil název Tělovýchovná jednota Žihobce. V roce 2015 byl na valné hromadě v souladu s ustanoveními nového občanského zákoníku název opět změněn, a to na TJ Žihobce, spolek.

Sportovní činnost je zaměřena především na fotbal, náš tým dospělých je dlouholetým účastníkem okresních soutěží. Přestože nemáme v současné době žádný mládežnický tým, věnujeme se dětem alespoň v rámci Sportovního kroužku při TJ, který je zaměřen na všestranné sportovní aktivity.

Rekreačně provozujeme malou kopanou, florbal, otužilecké plavání a tenis. Naši muži nad 45 let nás každoročně reprezentují na turnajích v malé kopané, zastoupení máme i při závodech ve vytrvalostním běhu.

Naše TJ se každoročně, tak jako i jiné spolky v naší obci, podílí na organizaci a pořádání různých společenských, kulturních a sportovních akcí.

Vedle sportovních a společenských aktivit provozujeme i hospodářskou činnost. Spravujeme a provozujeme rozsáhlý sportovní a rekreační areál, lterý je z části v našem vlastnictví a z části ho máme pronajatý od obce.  

Sportovní a rekreační areál TJ Žihobce

 

Sportovní a rekreační areál TJ Žihobce se nachází přímo pod obcí u hlavní silnice ze Sušice na Žihobce (směr přes Chmelnou a Dražovice).

Kromě udržovaného fotbalového hřiště a zrekonstruovaných sportovních kabin, zde naleznete i přírodní koupaliště s udržovaným sociálním zázemím, příjemnou hospůdku s venkovní zastřešenou pergolou a možnost ubytování ve vybavených dřevěných chatkách nebo ve stanech na upravené ploše pro stanování, případně ve vlastních karavanech s možností elektrické přípojky. V areálu mají ubytovaní k dispozici vlastní budovu se sociálním zařízením s bezbariérovým přístupem, vybavenou společnou kuchyňkou a sprchami. Návštěvníci jistě ocení i možnosti sportovního vyžití na tenisových kurtech s umělým povrchem a na dalších menších sportovištích - hřiště na malou kopanou, hřiště na volejbal a nohejbal, stůl na stolní tenis, basketbalový koš, ruské kuželky a spoustu dalších menších sportů. Dětské hřiště s mnoha zábavnými prvky zaujme nejen všechny menší děti, ale i jejich rodiče.

Všechny jistě potěší i krásný výhled na okolní kopce a malebnou obec Žihobce s dominantou žihobeckého zámku a žihobeckého kostela.

Žihobce

 

Štíhlá kostelní věž a zeleň zámeckého parku jsou dominantou jedné z nejmalebnějších vesnic v Pošumaví. Obec s více než třemi sty obyvateli a s bohatou historií nabízí návštěvníkům bohaté kulturní, společenské i sportovní vyžití.

Bližší informace o obci, její historii, památkách a celkovém životu v obci získáte na Informačním centru Žihobce - Muzeum Lamberské stezky v centru obce, nebo přímo na stránkách http://www.zihobce.eu/zajimavosti-v-okoli.

 

© 2010, 2014   TJ Žihobce
Design a realizace: Luboš Peleška, www.pelweb.cz