TJ Žihobce

KONTAKTY
O NÁS
AKTUALITY

Zjímavé odkazy

 

Obecní úřad Žihobce  Obecní úřad
 Žihobce
Infocentrum Žihobce  Infocentrum
 Žihobce
Fotbal ŠumavaNet Cz  Fotbal
 ŠumavaNet Cz
OFS Klatovy na Fotbal.CZ  OFS Klatovy
 na Fotbal.CZ
Hospůdka na hřišti

 

DNES OTEVŘENO:15:00 - 20:00
Počasí v Žihobcích

 

REKLAMA

 

Možnost pronájmu reklamní plochy pro Vaši firmu v areálu TJ.

Do Žihobec na dovolenou...

 

Rekreační a sportovní areál

Rekreační a sportovní areál TJ Žihobce o rozloze cca 2 ha nabízí svým návštěvníkům mnoho možností pro rekreační i sportovní vyžití. Svoji polohou, příjemným prostředím, vybavením a zázemím vytváří veškeré podmínky pro relaxaci i aktivní odpočinek. Je vhodný pro individuální i rodinnou rekreaci, skupinové pobyty a sportovní soustředění různých klubů. Nabízí ideální možnosti pro rodiny s dětmi, teambuildingové firemní akce, skupinové pobyty různých zaměření (motorkáři, pejskaři, cykloturisti atp.), setkání rodin a kamarádů, či jako východiště pro turistické výlety po okolních památkách a krásách Šumavy. Přístupnost areálu i okolí je ideální  jak pro mototuristiku, cykloturistiku i pěší turistiku.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v 7 chatkách po 4 lůžkách s možností přistýlky, s terasou a základním vybavením (lůžkoviny s povlečením, stůl a 4 židle, skříňky, elektřina). V případě špatného a deštivého počasí je možnost zapůjčení elektrického přímotopu.

Další možností ubytování je využití plochy pro stanování nebo karavany - zatravněná zpevněná plocha pro cca 20 stanů nebo několik karavanů s možností elektrické přípojky pro karavany. K dispozici je pitná voda z veřejného vodovodu a 2 táborová ohniště. Ubytovaní mají možnost za příplatek parkování auta přímo v areálu, případně zdarma na parkovišti vedle areálu.

Pro společné posezení či místa ke stravování je možno využít zastřešený altán se stolem a lavicemi, který je umístěn v bezprostřední blízkosti chatek.

Informace a rezervace na telefonu 723 166 303.

Stravování

Stravování mohou ubytovaní řešit vlastními silami za využití vybavené kuchyňky v areálu.

Ti pohodlnější nebo ti, kteří chtějí více času věnovat relaxaci a odpočinku, mohou využít na základě předchozí objednávky nabídky stravování přímo v areálu v HOSPŮDCE NA HŘIŠTI (snídaně, polopenze, plná penze) nebo bez objednání z aktuální nabídky občerstvení. Pro školní výlety a sportovní soustředění je možnost zajištění pitného režimu i svačiny.

Další možností je využití stravovacích služeb v blízkém i vzdálenějším okolí.

Sociální zařízení

Ubytovaným v areálu je k dispozici budova se společným sociálním zařízením s bezbariérovým přístupem.

V budově je vybavená společná kuchyňka (kuchyňská linka, potřebné nádobí, vařiče, rychlovarné konvice, mikrovlná trouba). Každá chatka má k dispozici vlastní chladničku. Ubytovaní ve stanech a v karavanech mohou využívat společnou lednici. 

K dispozici jsou pánské a dámské WC, pánské a dámské sprchy (automaty na žetony), WC pro vozíčkáře. Samozřejmostí je teplá a studená voda v umyvadlech. Sociální zařízení je udržováno v čistotě, denně jsou doplňovány hygyienické potřeby - toaletní papír, papírové ručníky. Kolektivy mohou ke sprchování využít i sprchy ve sportovních kabinách (viz Ceník služeb).

Sportoviště

V areálu jsou k dispozici různá sportoviště. Velké fotbalové hřiště a malá sportoviště - hřiště na malou kopanou, nohejbal, volejbal, stůl na stolní tenis, ruské kuželky, basketbalový koš. V půjčovně sportovního a rekreačního náčiní je možno zapůjčit široký sortiment sportovních potřeb - viz Ceník služeb.

K dispozici jsou i dva tenisové kurty s umělým povrchem a tenisová stěna pro začátečníky. Více informací o pronájmu kurtů najdete v odkazu CENÍK SLUŽEB. Kurty je možné si předem rezervovat. Podrobnosti najdete v odkazu KONTAKTY.

Dětem do 12 let nabízíme k hrám zrekonstruované dětské hřiště s pískovým povrchem a řadou oblíbených prvků - vše z přírodního materiálu. Cyklisté mají k dispozici kovové stojany na kola.

Koupaliště

V areálu se nachází přírodní koupaliště s betonovým povrchem, s pozvolna klesajícím dnem od 1,1 m do 2,5 m a rozlohou o rozměrech 50 x 20 metrů. Součástí koupaliště je i dětské brouzdaliště, od hlavního bazénu oddělené pevnou přepážkou. Jeho hloubka je od 0,25 m do 0,6 m. Koupaliště má pravidelný přítok vody svedené z nedalekého lesního potoka a není nijak chemicky ošetřováno. Jeho údržba a čistota se zajišťuje pouze mechanickými prostředky. Kvalita vody ke koupání je pravidelně kontrolována KHS Plzeň.

Dostupnost

Areál se nachází na začátku obce směrem od Sušice (Sušice vzdálena 12 km). Příjezd je možný autem, na motocyklu, na kole nebo i pěšky. Parkování vozidla je možné přímo u areálu na přilehlém parkovišti. Nejbližší autobusová zastávka je vzdálena 100 m. Nejbližší vlaková stanice je v 7 km vzdálených Žichovicích.

Tělocvična

V případě nepříznivého počasí je možné využít i místní tělocvičnu, která je ve vlastnictví Obce Žihobce a není součástí areálu. Nachází se v žihobeckém parku u zámku. Její využití je nutno předem dojednat s příslušným pracovníkem obecního úřadu.

Žihobce a okolí

Poloha areálu také vybízí k různým výletům pěšky, na kolech i autem do blízkého i vzdálenějšího okolí. Přímo v Žihobcích se nachází zámek s Muzeem Lamberská stezka se zajímavými expozicemi a pravidelnými výstavami a Kostel Proměnění Páně, kde se konají různá kulturní vystoupení. Bližší informace získáte přímo v Informačním centru Žihobce - Zámek Žihobce v centru obce (http://zihobce.eu/informacni-centrum) nebo na stránkách http://www.zihobce.eu/vylety-po-okoli a http://www.zihobce.eu/zajimavosti-v-okoli. V letních měsících je možný sběr hub a lesních plodů.

Rybolov

Pro rybáře se v blízkém okolí nabízejí hned dvě lokality - přímo na řece Otavě (7 km, pouze s platným rybářským lístkem) a na vodní nádrži v Mačicích (5 km, rybářský lístek lze zakoupit v nedalekém Obchodním družstvu Soběšice)

Horská kola a lodě

Nejbližší půjčovna horských kol a lodí je v Sušici.

Areál v průběhu ročních období

 

Náš areál v průběhu ročních období ...

Zveme Vás do našeho kempu ...

 Starší články …

Kvalita vody v koupališti - léto 2017 • Kvalita vody v koupališti - léto 2017
Brigáda před zahájením letní sezóny 2017 • Brigáda 6.5.2017
Na zvelebování areálu dále pracujeme ... • Výstavba nových vrat do areálu
Zatopené hřiště po letní bouřce • Zatopené hřiště červen 2016
Příprava areálu na sezónu 2016 • Příprava areálu na sezónu 2016
Úspěšní sportovci v našem kempu • Úspěšní sportovci v našem kempu
Příprava areálu na sezónu 2015 • Příprava areálu na sezónu 2015
Máme nové ozvučení v areálu ... • Ozvučení 2015
Začátek roku 2015 nám nepřál... • Škody v areálu po silném větru v lednu 2015
Čištění koupaliště a příprava kempu na sezónu 2014 • Čištění koupaliště 2014
© 2010, 2014   TJ Žihobce
Design a realizace: Luboš Peleška, www.pelweb.cz